Game Schedules

For Intown (PYSA):
- The schedules listed on this page have been finalized on 02-September-2018.
- For Grades 3-4 and 5-6, the Home team wears blue and the Away team wears white.

For Everyone:
-Please select the League either PYSA or PYSA Fall Invitational to filter the results

Filter By League:
Filter By Division:
Filter By Team:
Start Date:
End Date:

PYSA - Grade K

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
32524SaturdaySep 15, 20189:00AMU-6 Field 2ArgentinaEnglandU-6 Saturday A
32528SaturdaySep 15, 20189:00AMU-6 Field 3BrazilCroatiaU-6 Saturday A
32530SaturdaySep 15, 201810:30AMU-6 Field 2SpainUruguayU-6 Saturday B
32526SaturdaySep 15, 201810:30AMU-6 Field 3ItalyVenezuelaU-6 Saturday B
32536SaturdaySep 22, 20189:00AMU-6 Field 2ArgentinaBrazilU-6 Saturday A
32532SaturdaySep 22, 20189:00AMU-6 Field 3EnglandCroatiaU-6 Saturday A
32538SaturdaySep 22, 201810:30AMU-6 Field 2ItalySpainU-6 Saturday B
32534SaturdaySep 22, 201810:30AMU-6 Field 3VenezuelaUruguayU-6 Saturday B
32540SaturdaySep 29, 20189:00AMU-6 Field 3BrazilEnglandU-6 Saturday A
32544SaturdaySep 29, 20189:00AMU-6 Field 2CroatiaArgentinaU-6 Saturday A
32542SaturdaySep 29, 201810:30AMU-6 Field 2SpainVenezuelaU-6 Saturday B
32546SaturdaySep 29, 201810:30AMU-6 Field 3UruguayItalyU-6 Saturday B
32552SaturdayOct 13, 20189:00AMU-6 Field 3CroatiaBrazilU-6 Saturday A
32548SaturdayOct 13, 20189:00AMU-6 Field 2EnglandArgentinaU-6 Saturday A
32554SaturdayOct 13, 201810:30AMU-6 Field 2UruguaySpainU-6 Saturday B
32550SaturdayOct 13, 201810:30AMU-6 Field 3VenezuelaItalyU-6 Saturday B
32560SaturdayOct 20, 20189:00AMU-6 Field 2BrazilArgentinaU-6 Saturday A
32556SaturdayOct 20, 20189:00AMU-6 Field 3CroatiaEnglandU-6 Saturday A
32558SaturdayOct 20, 201810:30AMU-6 Field 3UruguayVenezuelaU-6 Saturday B
32562SaturdayOct 20, 201810:30AMU-6 Field 2SpainItalyU-6 Saturday B
32564SaturdayOct 27, 20189:00AMU-6 Field 3EnglandBrazilU-6 Saturday A
32568SaturdayOct 27, 20189:00AMU-6 Field 2ArgentinaCroatiaU-6 Saturday A
32570SaturdayOct 27, 201810:30AMU-6 Field 3ItalyUruguayU-6 Saturday B
32566SaturdayOct 27, 201810:30AMU-6 Field 2VenezuelaSpainU-6 Saturday B
32576SaturdayNov 3, 20189:00AMU-6 Field 3BrazilCroatiaU-6 Saturday A
32572SaturdayNov 3, 20189:00AMU-6 Field 2ArgentinaEnglandU-6 Saturday A
32574SaturdayNov 3, 201810:30AMU-6 Field 3ItalyVenezuelaU-6 Saturday B
32578SaturdayNov 3, 201810:30AMU-6 Field 2SpainUruguayU-6 Saturday B

PYSA - Grades 1 & 2 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
32033SundaySep 9, 201812:30PMU-8 Field 4CHILEPORTUGALU-8 Sunday A
32029SundaySep 9, 201812:30PMU-8 Field 5GREECEBOLIVIAU-8 Sunday A
32031SundaySep 9, 20182:00PMU-8 Field 5BRAZILGERMANYU-8 Sunday B
32039SundaySep 9, 20182:00PMU-8 Field 4ITALYFRANCEU-8 Sunday B
32035SundaySep 9, 20182:00PMU-8 Field 3KENYAPERUU-8 Sunday B
32089SundaySep 16, 201812:30PMU-8 Field 5GREECECHILEU-8 Sunday A
32085SundaySep 16, 201812:30PMU-8 Field 4BOLIVIAPORTUGALU-8 Sunday A
32105SundaySep 16, 20182:00PMU-8 Field 5BRAZILITALYU-8 Sunday B
32107SundaySep 16, 20182:00PMU-8 Field 4PERUFRANCEU-8 Sunday B
32103SundaySep 16, 20182:00PMU-8 Field 3GERMANYKENYAU-8 Sunday B
32041SundaySep 23, 201812:30PMU-8 Field 5GREECECHILEU-8 Sunday A
32037SundaySep 23, 201812:30PMU-8 Field 4BOLIVIAPORTUGALU-8 Sunday A
32051SundaySep 23, 20182:00PMU-8 Field 5BRAZILKENYAU-8 Sunday B
32047SundaySep 23, 20182:00PMU-8 Field 4PERUITALYU-8 Sunday B
32043SundaySep 23, 20182:00PMU-8 Field 3GERMANYFRANCEU-8 Sunday B
32049SundaySep 30, 201812:30PMU-8 Field 5PORTUGALGREECEU-8 Sunday A
32045SundaySep 30, 201812:30PMU-8 Field 4CHILEBOLIVIAU-8 Sunday A
32063SundaySep 30, 20182:00PMU-8 Field 4FRANCEPERUU-8 Sunday B
32059SundaySep 30, 20182:00PMU-8 Field 5ITALYBRAZILU-8 Sunday B
32055SundaySep 30, 20182:00PMU-8 Field 3KENYAGERMANYU-8 Sunday B
32053SundayOct 14, 201812:30PMU-8 Field 5BOLIVIAGREECEU-8 Sunday A
32057SundayOct 14, 201812:30PMU-8 Field 4PORTUGALCHILEU-8 Sunday A
32071SundayOct 14, 20182:00PMU-8 Field 5BRAZILFRANCEU-8 Sunday B
32075SundayOct 14, 20182:00PMU-8 Field 4KENYAITALYU-8 Sunday B
32067SundayOct 14, 20182:00PMU-8 Field 3GERMANYPERUU-8 Sunday B
32065SundayOct 21, 201812:30PMU-8 Field 5CHILEGREECEU-8 Sunday A
32061SundayOct 21, 201812:30PMU-8 Field 4PORTUGALBOLIVIAU-8 Sunday A
32079SundayOct 21, 20182:00PMU-8 Field 4ITALYGERMANYU-8 Sunday B
32087SundayOct 21, 20182:00PMU-8 Field 5PERUBRAZILU-8 Sunday B
32083SundayOct 21, 20182:00PMU-8 Field 3FRANCEKENYAU-8 Sunday B
32073SundayOct 28, 201812:30PMU-8 Field 5GREECEPORTUGALU-8 Sunday A
32069SundayOct 28, 201812:30PMU-8 Field 4BOLIVIACHILEU-8 Sunday A
32095SundayOct 28, 20182:00PMU-8 Field 4FRANCEITALYU-8 Sunday B
32091SundayOct 28, 20182:00PMU-8 Field 5GERMANYBRAZILU-8 Sunday B
32093SundayOct 28, 20182:00PMU-8 Field 3PERUKENYAU-8 Sunday B
32077SundayNov 4, 201812:30PMU-8 Field 5GREECEBOLIVIAU-8 Sunday A
32081SundayNov 4, 201812:30PMU-8 Field 4CHILEPORTUGALU-8 Sunday A
32099SundayNov 4, 20182:00PMU-8 Field 5ITALYPERUU-8 Sunday B
32097SundayNov 4, 20182:00PMU-8 Field 3FRANCEGERMANYU-8 Sunday B
32101SundayNov 4, 20182:00PMU-8 Field 4KENYABRAZILU-8 Sunday B

PYSA - Grades 1 & 2 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
32187SundaySep 9, 201812:30PMU-8 Field 1KOREAJAMAICAU-8 Sunday A
32191SundaySep 9, 201812:30PMU-8 Field 3ZAMBIAAUSTRALIAU-8 Sunday A
32195SundaySep 9, 201812:30PMU-8 Field 2MEXICOROMANIAU-8 Sunday A
32189SundaySep 9, 20182:00PMU-8 Field 2URUGUAYJAPANU-8 Sunday B
32193SundaySep 9, 20182:00PMU-8 Field 1ETHIOPIAARGENTINAU-8 Sunday B
32263SundaySep 16, 201812:30PMU-8 Field 2KOREAMEXICOU-8 Sunday A
32265SundaySep 16, 201812:30PMU-8 Field 3AUSTRALIAROMANIAU-8 Sunday A
32261SundaySep 16, 201812:30PMU-8 Field 1JAMAICAZAMBIAU-8 Sunday A
32249SundaySep 16, 20182:00PMU-8 Field 1URUGUAYETHIOPIAU-8 Sunday B
32245SundaySep 16, 20182:00PMU-8 Field 2JAPANARGENTINAU-8 Sunday B
32203SundaySep 23, 201812:30PMU-8 Field 3AUSTRALIAMEXICOU-8 Sunday A
32199SundaySep 23, 201812:30PMU-8 Field 1JAMAICAROMANIAU-8 Sunday A
32207SundaySep 23, 201812:30PMU-8 Field 2KOREAZAMBIAU-8 Sunday A
32197SundaySep 23, 20182:00PMU-8 Field 2JAPANARGENTINAU-8 Sunday B
32201SundaySep 23, 20182:00PMU-8 Field 1URUGUAYETHIOPIAU-8 Sunday B
32219SundaySep 30, 201812:30PMU-8 Field 3ROMANIAAUSTRALIAU-8 Sunday A
32215SundaySep 30, 201812:30PMU-8 Field 2MEXICOKOREAU-8 Sunday A
32211SundaySep 30, 201812:30PMU-8 Field 1ZAMBIAJAMAICAU-8 Sunday A
32209SundaySep 30, 20182:00PMU-8 Field 2ARGENTINAURUGUAYU-8 Sunday B
32205SundaySep 30, 20182:00PMU-8 Field 1ETHIOPIAJAPANU-8 Sunday B
32227SundayOct 14, 201812:30PMU-8 Field 3KOREAROMANIAU-8 Sunday A
32231SundayOct 14, 201812:30PMU-8 Field 2ZAMBIAMEXICOU-8 Sunday A
32223SundayOct 14, 201812:30PMU-8 Field 1JAMAICAAUSTRALIAU-8 Sunday A
32213SundayOct 14, 20182:00PMU-8 Field 2JAPANURUGUAYU-8 Sunday B
32217SundayOct 14, 20182:00PMU-8 Field 1ARGENTINAETHIOPIAU-8 Sunday B
32243SundayOct 21, 201812:30PMU-8 Field 3AUSTRALIAKOREAU-8 Sunday A
32239SundayOct 21, 201812:30PMU-8 Field 2ROMANIAZAMBIAU-8 Sunday A
32235SundayOct 21, 201812:30PMU-8 Field 1MEXICOJAMAICAU-8 Sunday A
32221SundayOct 21, 20182:00PMU-8 Field 2ARGENTINAJAPANU-8 Sunday B
32225SundayOct 21, 20182:00PMU-8 Field 1ETHIOPIAURUGUAYU-8 Sunday B
32251SundayOct 28, 201812:30PMU-8 Field 3AUSTRALIAZAMBIAU-8 Sunday A
32247SundayOct 28, 201812:30PMU-8 Field 1JAMAICAKOREAU-8 Sunday A
32253SundayOct 28, 201812:30PMU-8 Field 2ROMANIAMEXICOU-8 Sunday A
32233SundayOct 28, 20182:00PMU-8 Field 2URUGUAYARGENTINAU-8 Sunday B
32229SundayOct 28, 20182:00PMU-8 Field 1JAPANETHIOPIAU-8 Sunday B
32257SundayNov 4, 201812:30PMU-8 Field 3MEXICOAUSTRALIAU-8 Sunday A
32259SundayNov 4, 201812:30PMU-8 Field 2ZAMBIAKOREAU-8 Sunday A
32255SundayNov 4, 201812:30PMU-8 Field 1ROMANIAJAMAICAU-8 Sunday A
32237SundayNov 4, 20182:00PMU-8 Field 2URUGUAYJAPANU-8 Sunday B
32241SundayNov 4, 20182:00PMU-8 Field 1ETHIOPIAARGENTINAU-8 Sunday B

PYSA - Grades 3 & 4 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
31792SaturdaySep 8, 20188:30AM U-10 Field 2JaguarsPanthers U-10 Boys
31794SaturdaySep 8, 201810:00AM U-10 Field 2TigersMustangs U-10 Boys
32487SaturdaySep 15, 20188:30AM U-10 Field 2TigersMustangs U-10 Boys
32488SaturdaySep 15, 201810:00AM U-10 Field 2PanthersJaguars U-10 Boys
31798SaturdaySep 22, 20188:30AM U-10 Field 2JaguarsTigers U-10 Boys
31796SaturdaySep 22, 201810:00AM U-10 Field 2PanthersMustangs U-10 Boys
31800SaturdaySep 29, 20188:30AM U-10 Field 2TigersPanthers U-10 Boys
31802SaturdaySep 29, 201810:00AM U-10 Field 2MustangsJaguars U-10 Boys
32489SaturdayOct 13, 20188:30AM U-10 Field 2TigersMustangs U-10 Boys
32491SaturdayOct 13, 201810:00AM U-10 Field 2JaguarsPanthers U-10 Boys
31810SaturdayOct 20, 20188:30AM U-10 Field 2MustangsPanthers U-10 Boys
31808SaturdayOct 20, 201810:00AM U-10 Field 2TigersJaguars U-10 Boys
31812SaturdayOct 27, 20188:30AM U-10 Field 2PanthersTigers U-10 Boys
31814SaturdayOct 27, 201810:00AM U-10 Field 2JaguarsMustangs U-10 Boys
31816SaturdayNov 3, 20188:30AM U-10 Field 2JaguarsPanthers U-10 Boys
31818SaturdayNov 3, 201810:00AM U-10 Field 2TigersMustangs U-10 Boys

PYSA - Grades 3 & 4 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
31855SaturdaySep 8, 201811:30AM U-10 Field 2DolphinsTidal Wave U-10 Girls
31857SaturdaySep 8, 20181:00PM U-10 Field 2SharksStingrays U-10 Girls
31883SaturdaySep 15, 201811:30AM U-10 Field 2Tidal WaveStingrays U-10 Girls
31885SaturdaySep 15, 20181:00PM U-10 Field 2DolphinsSharks U-10 Girls
31859SaturdaySep 22, 201811:30AM U-10 Field 2Tidal WaveStingrays U-10 Girls
31861SaturdaySep 22, 20181:00PM U-10 Field 2DolphinsSharks U-10 Girls
31865SaturdaySep 29, 201811:30AM U-10 Field 2StingraysDolphins U-10 Girls
31863SaturdaySep 29, 20181:00PM U-10 Field 2SharksTidal Wave U-10 Girls
31867SaturdayOct 13, 201811:30AM U-10 Field 2Tidal WaveDolphins U-10 Girls
31869SaturdayOct 13, 20181:00PM U-10 Field 2StingraysSharks U-10 Girls
31871SaturdayOct 20, 201811:30AM U-10 Field 2StingraysTidal Wave U-10 Girls
31873SaturdayOct 20, 20181:00PM U-10 Field 2SharksDolphins U-10 Girls
31877SaturdayOct 27, 201811:30AM U-10 Field 2DolphinsStingrays U-10 Girls
31875SaturdayOct 27, 20181:00PM U-10 Field 2Tidal WaveSharks U-10 Girls
31879SaturdayNov 3, 201811:30AM U-10 Field 2DolphinsTidal Wave U-10 Girls
31881SaturdayNov 3, 20181:00PM U-10 Field 2SharksStingrays U-10 Girls

PYSA - Grades 5 & 6 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
31889SaturdaySep 8, 20188:30AMU-12 Field 8Revolution Galaxy U-12 Boys
31887SaturdaySep 8, 201810:00AMU-12 Field 8Red BullsUnited U-12 Boys
31917SaturdaySep 15, 20188:30AMU-12 Field 8Red BullsRevolution U-12 Boys
31915SaturdaySep 15, 201810:00AMU-12 Field 8UnitedGalaxy U-12 Boys
31893SaturdaySep 22, 20188:30AMU-12 Field 8Red BullsRevolution U-12 Boys
31891SaturdaySep 22, 201810:00AMU-12 Field 8UnitedGalaxy U-12 Boys
31895SaturdaySep 29, 20188:30AMU-12 Field 8Revolution United U-12 Boys
31897SaturdaySep 29, 201810:00AMU-12 Field 8GalaxyRed Bulls U-12 Boys
31901SaturdayOct 13, 20188:30AMU-12 Field 8GalaxyRevolution U-12 Boys
31899SaturdayOct 13, 201810:00AMU-12 Field 8UnitedRed Bulls U-12 Boys
31905SaturdayOct 20, 20188:30AMU-12 Field 8Revolution Red Bulls U-12 Boys
31903SaturdayOct 20, 201810:00AMU-12 Field 8GalaxyUnited U-12 Boys
31907SaturdayOct 27, 20188:30AMU-12 Field 8UnitedRevolution U-12 Boys
31909SaturdayOct 27, 201810:00AMU-12 Field 8Red BullsGalaxy U-12 Boys
31913SaturdayNov 3, 20188:30AMU-12 Field 8Revolution Galaxy U-12 Boys
31911SaturdayNov 3, 201810:00AMU-12 Field 8Red BullsUnited U-12 Boys

PYSA - Grades 5 & 6 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
32804SaturdaySep 15, 201811:30AMU-12 Field 8FreedomBreakers U-12 Girls
32806SaturdaySep 22, 201811:30AMU-12 Field 8BreakersFreedom U-12 Girls
32808SaturdaySep 29, 201811:30AMU-12 Field 8FreedomBreakers U-12 Girls
32810SaturdayOct 13, 201811:30AMU-12 Field 8BreakersFreedom U-12 Girls
32812SaturdayOct 20, 201811:30AMU-12 Field 8FreedomBreakers U-12 Girls
32814SaturdayOct 27, 201811:30AMU-12 Field 8BreakersFreedom U-12 Girls
32816SaturdayNov 3, 201811:30AMU-12 Field 8FreedomBreakers U-12 Girls

PYSA - Grades 7 & 8 Co-ed

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
32818SundaySep 16, 20181:00PM U-12 Field 7Blue Jays CoedHawks CoedGrade 8 Co-ed
32820SundaySep 23, 20181:00PM U-12 Field 7Hawks CoedBlue Jays CoedGrade 8 Co-ed
32822SundaySep 30, 20181:00PM U-12 Field 7Blue Jays CoedHawks CoedGrade 8 Co-ed
32824SundayOct 14, 20181:00PM U-12 Field 7Hawks CoedBlue Jays CoedGrade 8 Co-ed
32826SundayOct 21, 20181:00PM U-12 Field 7Blue Jays CoedHawks CoedGrade 8 Co-ed
32828SundayOct 28, 20181:00PM U-12 Field 7Hawks CoedBlue Jays CoedGrade 8 Co-ed
32830SundayNov 4, 20181:00PM U-12 Field 7Blue Jays CoedHawks CoedGrade 8 Co-ed

PYSA Fall Invitational - Grade 1/2 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33534SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 2 F7Peabody HurricanesNorth Reading Azzurri
33536SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 2 F7Middleton FCNorth Reading Premier
33538SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 2 F7North Reading AzzurriPeabody Hammers
33540SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 2 F7Danvers FalconsNorth Reading Premier
33542SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 2 F7Peabody HurricanesMiddleton FC
33544SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 2 F7Danvers FalconsPeabody Hammers
33546SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 2 F7Peabody HurricanesDanvers Falcons
33548SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 2 F7Middleton FCPeabody Hammers
33550SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 2 F7North Reading PremierPeabody Hurricanes
33552SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 2 F7Danvers FalconsNorth Reading Azzurri
33554SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 2 F7North Reading PremierPeabody Hammers
33556SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 2 F7North Reading AzzurriMiddleton FC

PYSA Fall Invitational - Grade 1/2 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33529SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 2 F7Peabody PinkDanvers Lady Falcons
33531SaturdayOct 6, 20184:50PMTournament Grade 2 F7Danvers Lady FalconsPeabody Purple
33533SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 2 F7Peabody PurplePeabody Pink

PYSA Fall Invitational - Grade 3/4 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33385SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 4 F3Wakefield U10 Wild BunchSalem Raptors
33371SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 4 F1Peabody LightningWoburn Bull Sharks
33379SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 4 F2North Reading Hornets - BoysSalem Pirates
33387SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 4 F3Danvers GalaxySaugus United
33373SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 4 F1Salem RaptorsPeabody Lightning
33381SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 4 F2Beverly BlizzardWakefield U10 Wild Bunch
33395SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 4 F4Woburn RevsNorth Reading United
33375SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 4 F1Peabody RaptorsSaugus United
33383SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 4 F2North Reading UnitedDanvers Galaxy
33389SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 4 F3Lynn ChimerasPeabody Best Mates
33397SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 4 F4Danvers BluesNorth Reading Hornets - Boys
33377SaturdayOct 6, 20183:40PMTournament Grade 4 F1Woburn RevsPeabody Raptors
33391SaturdayOct 6, 20183:40PMTournament Grade 4 F3Salem PiratesLynn Chimeras
33399SaturdayOct 6, 20183:40PMTournament Grade 4 F4Woburn Bull SharksBeverly Blizzard
33393SaturdayOct 6, 20184:50PMTournament Grade 4 F3Peabody Best MatesDanvers Blues
33401SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 4 F1Peabody RaptorsDanvers Galaxy
33419SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 4 F3Danvers BluesLynn Chimeras
33557SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 4 F2Saugus UnitedNorth Reading United
33403SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 4 F1Beverly BlizzardSalem Raptors
33409SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 4 F2Woburn RevsSaugus United
33427SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 4 F4Salem PiratesDanvers Blues
33405SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 4 F1Woburn Bull SharksWakefield U10 Wild Bunch
33411SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 4 F2Peabody LightningBeverly Blizzard
33421SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 4 F3North Reading UnitedPeabody Raptors
33429SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 4 F4Peabody Best MatesNorth Reading Hornets - Boys
33413SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 4 F2Danvers GalaxyWoburn Revs
33407SundayOct 7, 20183:40PMTournament Grade 4 F1Saugus UnitedNorth Reading United
33415SundayOct 7, 20183:40PMTournament Grade 4 F2Salem RaptorsWoburn Bull Sharks
33423SundayOct 7, 20183:40PMTournament Grade 4 F3Wakefield U10 Wild BunchPeabody Lightning
33417SundayOct 7, 20184:50PMTournament Grade 4 F2North Reading Hornets - BoysLynn Chimeras
33425SundayOct 7, 20184:50PMTournament Grade 4 F3Salem PiratesPeabody Best Mates

PYSA Fall Invitational - Grade 3/4 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33430SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 4 F1Peabody Hot Shots IVWoburn Girl Power
33440SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 4 F2Swampscott FlashMarblehead Ravens
33456SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 4 F4Peabody StarsBeverly Courage
33448SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 4 F3Beverly PumasPeabody Hot Shots IV
33432SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 4 F1Billerica SargentSwampscott Flash
33442SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 4 F2Saugus Wild CatsDanvers Storm
33458SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 4 F4Peabody StarsMarblehead Ravens
33450SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 4 F3Woburn TitansNorth Reading Hornets - Girls
33434SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 4 F1Woburn Girl PowerDanvers Storm
33444SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 4 F2Billerica SargentBeverly Pumas
33452SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 4 F3Beverly CourageMiddleton Crush
33460SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 4 F4Danvers RoyalsLynn Pride
33436SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 4 F1Peabody BreakersDanvers Royals
33454SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 4 F3North Reading Hornets - GirlsSaugus Cailini
33462SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 4 F4Lynn PrideWoburn Titans
33446SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 4 F2Middleton CrushSaugus Wild Cats
33438SaturdayOct 6, 20184:50PMTournament Grade 4 F1Saugus CailiniPeabody Breakers
33474SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 4 F2Peabody BreakersNorth Reading Hornets - Girls
33480SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 4 F3Woburn TitansDanvers Royals
33490SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 4 F4Billerica SargentWoburn Girl Power
33464SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 4 F1Swampscott FlashBeverly Pumas
33466SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 4 F1Woburn Girl PowerBeverly Pumas
33492SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 4 F4Danvers RoyalsNorth Reading Hornets - Girls
33482SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 4 F3Peabody StarsSaugus Wild Cats
33476SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 4 F2Swampscott FlashPeabody Hot Shots IV
33484SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 4 F3Saugus CailiniWoburn Titans
33468SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 4 F1Lynn PridePeabody Breakers
33478SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 4 F2Peabody Hot Shots IVBillerica Sargent
33486SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 4 F3Beverly CouragePeabody Stars
33494SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 4 F4Marblehead RavensSaugus Wild Cats
33488SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 4 F3Middleton CrushMarblehead Ravens
33496SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 4 F4Lynn PrideSaugus Cailini
33470SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 4 F1Beverly CourageDanvers Storm
33472SundayOct 7, 20184:50PMTournament Grade 4 F1Danvers StormMiddleton Crush

PYSA Fall Invitational - Grade 5/6 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33342SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 6 F5Peabody WarriorsDanvers ImpactElite
33350SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 6 F6Woburn MilitiaAndover BuccaneersElite
33344SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 6 F5Danvers FirePeabody AvengersPremier
33346SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 6 F5Peabody WarriorsAndover BuccaneersElite
33352SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 6 F6Danvers ImpactWoburn MilitiaElite
33354SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 6 F6Danvers FireWoburn BulldogsPremier
33348SaturdayOct 6, 20183:40PMTournament Grade 6 F5Peabody RazorbacksWoburn BulldogsPremier
33356SaturdayOct 6, 20183:40PMTournament Grade 6 F6North Reading RebelsDanvers RevolutionPremier
33364SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 6 F6Woburn BulldogsNorth Reading RebelsPremier
33358SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 6 F5Danvers FirePeabody RazorbacksPremier
33366SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 6 F6Peabody AvengersDanvers RevolutionPremier
33360SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 6 F5Woburn MilitiaPeabody WarriorsElite
33368SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 6 F6Andover BuccaneersDanvers ImpactElite
33362SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 6 F5Peabody RazorbacksDanvers RevolutionPremier
33370SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 6 F6Peabody AvengersNorth Reading RebelsPremier
Playoff:
33524MondayOct 8, 20188:00AMTournament Grade 6 F6Peabody RazorbacksDanvers RevolutionPremier
33528MondayOct 8, 20189:30AMTournament Grade 6 F6Peabody WarriorsDanvers ImpactElite
33526MondayOct 8, 201811:00AMTournament Grade 6 F6Peabody RazorbacksNorth Reading RebelsPremier

PYSA Fall Invitational - Grade 5/6 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33321SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 6 F6Beverly Black CatsWoburn Orange BlastElite
33313SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 6 F5Peabody StormWoburn StormElite
33315SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 6 F5Peabody StormWoburn Orange BlastElite
33323SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 6 F6Woburn StormBeverly Black CatsElite
33317SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 6 F5Beverly PanthersPeabody ThunderPremier
33319SaturdayOct 6, 20184:50PMTournament Grade 6 F5Peabody Lady TannersWoburn Valkrie Premier
33325SaturdayOct 6, 20184:50PMTournament Grade 6 F6Ipswich CheetahsSaugus LibertyPremier
33327SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 6 F5Beverly PanthersPeabody Lady TannersPremier
33337SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 6 F6Peabody ThunderSaugus LibertyPremier
33329SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 6 F5Beverly Black CatsPeabody StormElite
33339SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 6 F6Woburn Orange BlastWoburn StormElite
33331SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 6 F5Beverly PanthersWoburn Valkrie Premier
33341SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 6 F6Peabody ThunderIpswich CheetahsPremier
33333SundayOct 7, 20183:40PMTournament Grade 6 F5Peabody Lady TannersSaugus LibertyPremier
33335SundayOct 7, 20184:50PMTournament Grade 6 F5Woburn Valkrie Ipswich CheetahsPremier
Playoff:
33516MondayOct 8, 20188:00AMTournament Grade 6 F5Ipswich CheetahsSaugus LibertyPremier
33520MondayOct 8, 20189:30AMTournament Grade 6 F5Woburn StormPeabody StormElite
33518MondayOct 8, 201811:00AMTournament Grade 6 F5Saugus LibertyBeverly PanthersPremier

PYSA Fall Invitational - Grade 7/8 Boys

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33301SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 8 F9Peabody SeminolesPeabody FireElite
33303SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 8 F9North Reading StingersBeverly StormElite
33311SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 8 F9Beverly StormPeabody FireElite
33305SundayOct 7, 20181:20PMTournament Grade 8 F8Peabody SeminolesBeverly StormElite
33307SundayOct 7, 20182:30PMTournament Grade 8 F8Peabody FireNorth Reading StingersElite
33309SundayOct 7, 20184:50PMTournament Grade 8 F8North Reading StingersPeabody SeminolesElite
Playoff:
33512MondayOct 8, 20189:30AMTournament Grade 8 F9Peabody SeminolesBeverly StormElite

PYSA Fall Invitational - Grade 7/8 Girls

IDDoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivision
33260SaturdayOct 6, 20187:30AMTournament Grade 8 F8Beverly Monkeys on FireMelrose Lady RaidersElite
33262SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 8 F8Peabody FusionWoburn WarriorsElite
33274SaturdayOct 6, 20188:40AMTournament Grade 8 F9Billerica-1Saugus ImpactElite
33264SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 8 F8Peabody StrikersNorth Reading Swarming HornetsPremier
33276SaturdayOct 6, 20189:50AMTournament Grade 8 F9Beverly BlitzWoburn CelticsPremier
33266SaturdayOct 6, 201811:00AMTournament Grade 8 F8Beverly Monkeys on FirePeabody FusionElite
33268SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 8 F8Peabody UnitedWoburn Orange CrushOlympian
33278SaturdayOct 6, 201812:10PMTournament Grade 8 F9Woburn WarriorsBillerica-1Elite
33270SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 8 F8Melrose Lady RaidersSaugus ImpactElite
33280SaturdayOct 6, 20181:20PMTournament Grade 8 F9Woburn TannersLynn Hurricanes Olympian
33272SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 8 F8Peabody StrikersWoburn CelticsPremier
33282SaturdayOct 6, 20182:30PMTournament Grade 8 F9North Reading Swarming HornetsBeverly BlitzPremier
33284SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 8 F8Peabody UnitedLynn Hurricanes Olympian
33294SundayOct 7, 20187:30AMTournament Grade 8 F9Woburn Orange CrushWoburn TannersOlympian
33286SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 8 F8Melrose Lady RaidersBillerica-1Elite
33296SundayOct 7, 20188:40AMTournament Grade 8 F9Beverly Monkeys on FireWoburn WarriorsElite
33288SundayOct 7, 20189:50AMTournament Grade 8 F8Peabody FusionSaugus ImpactElite
33290SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 8 F8Woburn TannersPeabody UnitedOlympian
33298SundayOct 7, 201811:00AMTournament Grade 8 F9Lynn Hurricanes Woburn Orange CrushOlympian
33292SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 8 F8Beverly BlitzPeabody StrikersPremier
33300SundayOct 7, 201812:10PMTournament Grade 8 F9Woburn CelticsNorth Reading Swarming HornetsPremier
Playoff:
33505MondayOct 8, 20188:00AMTournament Grade 8 F8Peabody FusionMelrose Lady RaidersElite
33509MondayOct 8, 20189:30AMTournament Grade 8 F8North Reading Swarming HornetsPeabody StrikersPremier
33507MondayOct 8, 201811:00AMTournament Grade 8 F8Peabody FusionWoburn WarriorsElite
33510MondayOct 8, 201811:00AMTournament Grade 8 F9Peabody UnitedLynn Hurricanes Olympian